המרכז הארצי להשתלמויות עובדי הוראה

אודות המרכז:

המרכז הארצי להשתלמויות עו"ה בבית יציב הוקם לקידום הפיתוח המקצועי של עובדי הוראה מרחבי הארץ במקצועות היהדות, הרוח, החברה, המדע והטכנולוגיה  בניהול המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. השתלמויות מתקיימות בבית יציב למשך שלושה ימי אירוח הכוללים לינה וארוחות. תכנית ההשתלמות מורכבת  מסגל אקדמי ופדגוגי מקצועי המתמחה בתחומי הדעת השונים ובשיטות לימוד  בינתחומיות  ודידקטיות ייחודיות כגון : PBL , חקר ועוד.

המרכז שם דגש על טיפוח מקצועי של סגלי הוראה מובילים מכלל המגזרים, בפיתוח חשיבה, דרכי הוראה ולמידה ובאמצעים ליישום המדיניות הפדגוגית של משרד החינוך, לצורך הטמעתם במערכת החינוך.מיקום המרכז בבאר שבע הינו חלק מחזון פיתוח הנגב ותפיסת עולם ציונית, חברתית, חינוכית וערכית הרואה חשיבות רבה בחיזוק הפריפריה והפיכתה ל"אבן שואבת" לאנשי חינוך ומדע מכל רחבי הארץ.

שיטת הלימוד:

השתלמות מותאמת – בנויה על פי תחום תוכן רלוונטי המותאם לקבוצה/ למוסד תוך שימוש בחיבור המתמיד לאקדמיה ולמרכז אילן הממוקם באוניברסיטת בן גוריון  ומהווה שלוחה של בית יציב. מרכז אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה הינו בעל מעבדות וציוד מתקדם בו ניתן להכשיר את המשתלמים בכל הנוגע לצד היישומי של ההשתלמות.

ההשתלמות יכולה להתמקד גם בנושא ספציפי על פי בקשת הקבוצה.  השתלמות חוץ כיתתית – משלבת בתוכה את משאביה המדעיים והחווייתיים של העיר באר שבע , המהווים חלק מהלמידה הכיתתית ומשתלבים בתכנית הלימודים של משרד החינוך בהתאם לשכבת הגיל.

פארק קרסו למדע נמצא בתוך מתחם המשותף לבית יציב ולמוזיאון מהווה מוקד לשוחרי מדע ללא קשר לגיל ולרמת הידע.

הגן הזואולוגי מספק תכנית העשרה לתלמידי שכבה ג' בעיר ואטרקציה לכל הגילאים.

מי – דעת הינו מרכז מידע בנושא המים.

מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן גוריון ורבים אחרים.

נשמח לארח אתכם ללמידה חווייתית באווירה אחרת.

צוות המרכז:

  •  ד"ר דני שוורץ – ראש ביה"ס להתפתחות מקצועית של עובדי הוראה מכללת קיי.
  • ד"ר מאיה לוגסי בן חמו – מנהלת המרכז הארצי לפיתוח מקצועי של עו"ה בית יציב.
  • הצוות המנהלי והטכני – מורן סיסו, מתן אמר, אביטל משילקר ודנה רביד.

 

ליצירת קשר ניתן לפנות לטלפון – 08-6252661 ,
או במייל Morim@beityatziv.com